Dzień Papieski

W poniedziałek, 18 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”.
W Piśmie Świętym to wezwanie można odnaleźć 365 razy. Zachęta ta, aby się nie bać, kierowana jest do nas na każdy dzień naszego życia. Jan Paweł II podczas swojego pontyfikatu wielokrotnie zachęcał do odwagi w głoszeniu prawdy, dążeniu do wolności, rozsiewania pokoju. Ojciec Święty bardzo często zwracał się do młodych: „Nie lękajcie się stawiać sobie wymagania, nie lękaj się drugiego człowieka…twojego brata i siostry”.
Mogliśmy po raz kolejny wsłuchać się w przesłanie papieża, a pomagały nam w tym myśli papieskie rozdawane na karteczkach w czasie przerw międzylekcyjnych.
Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu zadbali, aby w tym dniu nie zabrakło papieskiego przysmaku, czyli popularnych kremówek, które stały się smakołykami dla wielu ?

Barbara Skoczylas