Klasa 2a i spotkanie z Panem Remigiuszem Szumanem

W środę 13 października uczniowie klasy 2 a uczestniczyli w spotkaniu z Panem Remigiuszem Szumanem- niewidomym gitarzystą, wokalistą i autorem tekstów piosenek. Pan Remigiusz z miłą chęcią przyjął zaproszenie klasy 2 a, by odpowiedzieć na nurtujące pytania drugoklasistów. Dzięki wizycie uczniowie mogli praktycznie dowiedzieć się jak funkcjonują w codziennym świecie osoby z niepełnosprawnością. Pan Remigiusz przygotował dla dzieci niespodziankę, przynosząc ze sobą maszynę do pisania alfabetem Braille’a. Każde z dzieci otrzymało pamiątkę- swoje imię napisane alfabetem Braille’a.

Dla każdego ucznia była to wyjątkowa i pouczająca lekcja. Dzieci dowiedziały się jakimi sposobami radzą sobie osoby niewidome oraz doświadczyły tego jaką rolę w naszym życiu pełnią zmysły.

GALERIA

Aleksandra Grzelczyk

Skip to content