Szkolny Konkurs Matematyczny

Dnia 18 lutego 2021r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej. Miał on w tym roku odmienną formę ze względu na reżim sanitarny obowiązujący w związku z pandemią.

Pierwszy etap konkursu został zrealizowany przez wychowawców bezpośrednio w klasach. Zainteresowanych było bardzo wielu, bo aż 108 uczniów klas drugich i trzecich podjęło wyzwanie
i przystąpiło do zmagań matematycznych. W wyniku klasowych eliminacji zostali wyłonieni zwycięzcy, którzy przeszli do etapu szkolnego. Było to dziewięcioro uczniów z klas trzecich i dwanaścioro z klas drugich:

klasa IIa – Amelia Madalińska, Weronika Wojewoda, Joanna Miedziarek

klasa IIb – Zofia Perz, Wiktor Kordylewski, Wiktor Idziak

klasa IIc – Gabriela Szymendera, Jan Cholewa, Mateusz Górny

klasa IId – Nadia Miszewska,  Zuzanna Kulińska

klasa IIIa – Piotr Gabrielski, Lena Maćkowiak, Emilia Szulakiewicz

klasa IIIb – Zuzanna Radwan, Jakub Górny, Hanna Kowalińska

klasa IIIc – Emilia Osses, Stanisław Jurgiewicz, Carlos Ramirez-Szypura

Drugi etap konkursu odbył się na sali gimnastycznej z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego. Nasi mali matematycy musieli wykazać się nie tylko zdolnościami arytmetycznymi, ale także logicznym i kreatywnym myśleniem.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych matematycznych sukcesów.

A oto nasi zwycięzcy:

Klasy drugie:

I –miejsce ex aequo  Gabriela Szymendera  kl.2c,  Jan Cholewa kl.2c

II-miejsce Wiktor Kordylewski kl.2b

III-miejsce Zuzanna Kulińska kl.2d, Nadia Miszewska kl.2d

Klasy trzecie:

I-miejsce Hanna Kowalińska kl.3b

II-miejsce ex aequo : Piotr Gabrielski kl.3a, Jakub Górny kl.3b, Emilia Osses kl.3c

III– miejsce Lena Maćkowiak kl.3a

Organizatorzy konkursu: