Oscary 2019 rozdane

Corocznie Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej przyznaje Nagrodę Akademii Filmowej w dziedzinie filmu. Nagroda ta znana jest powszechnie jako Oscar.

Ta prestiżowa uroczystość odbywa się jednak nie tylko w Hollywood, ale od kilku lat także w Szkole Podstawowej nr 2 w Mosinie. Tegoroczna Gala Oscarowa miała miejsce 15.11.2019 roku. W ramach tej uroczystości uczniowie głosowali na nauczyciela w poszczególnych kategoriach.

Pierwsza kategoria pod nazwą: Nauczyciel pierwszoplanowy poświęcona została nauczycielom szczególnie lubianym przez uczniów i takim, których uznali oni za najbardziej sympatycznych. Nagroda ta przypadła w udziale Pani Marzenie Kasprzak.

Druga spośród kategorii o wdzięcznej nazwie: Efekty dźwiękowe dotyczyła nauczycieli, którzy barwą swego głosu zachęcają uczniów do słuchania ich przekazu. W kategorii Efekty dźwiękowe Oscara otrzymała Pani Anna Chilczuk- Bech.

Zdarza się, że nauczyciele, przekazując uczniom ważne treści, wspomagają się teatralnym gestem. Należy więc wspomnieć o kolejnej kategorii, którą nazwano: Animacja. Również w tej kategorii przyznana została statuetka, a otrzymała ją Pani Ewa Buksalewicz – Moskal.

Niewątpliwie każda lekcja wymaga od nauczyciela dobrej organizacji i zaplanowania jej w taki sposób, by dzwonek go nie zaskoczył, co udaje się Pani Beacie Małeckiej Rzeźnikowskiej i to właśnie ona została przez uczniów nagrodzona statuetką w kategorii: Reżyseria.

Dla nauczycieli z dużym poczuciem humoru i dystansem do siebie i świata został zarezerwowany Oscar z dziedziny: Aktor komediowy. Uczniowie uznali, że ta nagroda powinna trafić do Pana Marcina Kiliana.

Nasi uczniowie twierdzą, że pierwsze wrażenie, jakie robimy na innych, może okazać się bardzo istotne. W kategorii Kostium i charakteryzacja brano pod uwagę elegancję. W tej kategorii zwyciężczynią okazała się Pani Wiesława Szubarga.

Scenograf w szkole to ktoś, kto posługuje się podczas lekcji rozmaitymi pomocami naukowymi, czyli rekwizytami. Za takiego nauczyciela nasza młodzież uznała Panią Alicję Koczajewską i to właśnie ona została zauważona w kategorii Scenografia.

Niektórzy z nauczycieli prowadzą swoje lekcje w sposób niekonwencjonalny. Im oryginalniejszy przekaz tym lepiej. Mile widziana jest także niespodzianka. W kategorii, którą nazwano: Efekty specjalne najlepszy okazał się Pan Mateusz Zapolski.

W podziękowaniu za wiele minionych oraz przyszłych wycieczek powstała kategoria: Montaż. Za najlepszego organizatora nie tylko lekcji, ale także zajęć pozalekcyjnych, przede wszystkim właśnie wycieczek, uznano Pana Dariusza Madeja.

Film krótkometrażowy to nominacja dla nauczyciela, który potrafi w sposób bardzo zrozumiały dla uczniów wyjaśnić wszelkie, nawet zawiłe, zagadnienia. Głosujący uznali, że takim nauczycielem jest Pani Joanna Konara.

W szkole ważni są jednak nie tylko główni bohaterowie. Ważną rolę odgrywają w nim także Aktorzy drugoplanowi, którzy sprawiają, że w szkole ciągle coś się dzieje i nigdy nie jest nudno. W tej kategorii nagrodzony został Pan Wiesław Depowski.
Tegoroczna gala Przeszła już do historii. Przygotowali ją  pod kierunkiem Pana Mateusza Zapolskiego uczniowie klas: 8a i 8b. Towarzyszyli im muzycy: Zosia Pohl i Wojciech Malecha z 7b

Wiesława Szubarga