Literackie wyzwanie

W sobotę 3. września na terenie naszego kraju odbyło się 11. Narodowe Czytanie. Wydarzenie w Ogrodzie Saskim w Warszawie zainaugurowała para prezydencka: prezydent Andrzeja Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. Tegoroczną lekturą były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza – tomik poezji, który zapoczątkował epokę romantyzmu. Mickiewicz „Ballady i romanse” opublikował w czerwcu 1822 roku w Wilnie. Od tego czasu minęło dwieście lat! W związku z dwustuleciem wydania zbioru rok 2022 obchodzony jest jako Rok Romantyzmu Polskiego.
Z tej okazji mamy dla wszystkich uczniów cykl romantycznych wyzwań literackich. Przed Wami propozycja pierwszego wyzwania literackiego?. Ogłaszamy, iż od 6 września do 23 września trwa “Romans z „Balladami i romansami”. Jak wziąć w nim udział i zdobyć nagrody? To bardzo proste!
Przeczytajcie regulamin!

Regulamin:
1. Wypożycz z biblioteki lub znajdź na stronach internetowych książkę „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.
2. Wybierz z “Ballad i romansów” utwór, który rozpali Twoją wyobraźnię.
3. Zaznacz najciekawszy dla Ciebie fragment (od 4 do 10 wersów).
4. Zapisz bezbłędnie zaznaczony fragment pismem odręcznym na kartce A4.
5. Zilustruj zaznaczony fragment – technika dowolna.
6. Przynieś pracę do swojego nauczyciela polonisty w dniach 06.09.22- 23.09.22.
7. Wszystkie prace będą eksponowane w szkolnej galerii na sznurku na drugim piętrze szkoły.
8. Nagrody: uczniowskie jury wybierze najciekawsze prace w dwóch kategoriach:
klasy 4-6 oraz klasy 7-8. Zwycięzcy otrzymają dyplomy.
Wszyscy uczestnicy mają zagwarantowaną nagrodę w postaci ocen cząstkowych z języka polskiego z wagą 3.

Serdecznie zapraszamy i czekamy na Wasze niezwykle prace. Dajcie się uwieść „Balladom i romansom” Adama Mickiewicza.
Anna Chilczuk-Bech