Wycieczka do Warszawy – okiem uczniów

W piątek 22 października uczniowie klas 5 B i 5 C pojechali z nauczycielami na wycieczkę do Warszawy. Wszystkim uczestnikom wyjazd się spodobał. Z wielu ciekawych opinii wybrałam fragmenty dwóch:

Bardzo mi się podobało zwłaszcza w Centrum Nauki Kopernik, widziałem tam dużo ciekawych rzeczy, np. generator prądu, który – jak się go dotknęło – to elektryzował włosy i stawały one dęba. Można było także zobaczyć wielką bańkę i znikające lustro. Najbardziej podobał mi się wynalazek, przez który było można zobaczyć siebie w różnych kolorach.  

Następnie odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza na placu marszałka Józefa Piłsudskiego, widzieliśmy tam, jak żołnierze Wojska Polskiego pełnią wartę honorową i jak wygląda zmiana warty. Odwiedziliśmy również dwa pomniki Syreny w Warszawie – symbol tego miasta oraz wiele innych ciekawych miejsc.  

Jedno jest pewne, na pewno chciałbym jeszcze raz pojechać do Warszawy i dokładnie zwiedzić to miasto, ponieważ bardzo spodobała mi nasza stolica. 

GALERIA

Hubert Szypura

Joanna Waszkowiak

Skip to content