Ważny komunikat Dyrektora szkoły

Szanowni Państwo, w związku z zagrożeniem zachorowania na koronowirusa w ramach działań profilaktycznych i rekomendacji Ministra Edukacji Narodowej zobowiązuję Państwa do przestrzegania następujących zasad:

– prosimy nie przysyłać przeziębionych i chorych dzieci do szkoły,

– w przypadku zaobserwowania niepokojących objawów u dziecka prosimy o bezzwłoczny kontakt z lekarzem,

– informuję, że w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia szkoły rodzicowi dziecka do 8 roku życia należy się zasiłek opiekuńczy (art.32 ust.1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa Dz.U. 2017, poz. 1368).

Proszę o zwrócenie szczególnej uwagi na przestrzeganie podstawowych zasad higieny, w tym częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania.

W przypadku wątpliwości proszę zadzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia tel. 800190590.

Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. 

Kontakt do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu:

STACJE POWIATOWE

Skip to content