VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 29.09.2017r. w naszej szkole odbył się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tej akcji brały udział 3882 szkoły z 32 państw.

Celem akcji było zachęcenie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny sposób i okazją do nadrobienia ,,tabliczkowych’’ zaległości po wakacjach.

Wyznaczone osoby z  II klas gimnazjum odpytywały uczniów z klas IV-VII oraz pracowników szkoły. Dwie uczennice wraz z nauczycielkami wybrały się do szkoły im. Adama Wodziczki, aby sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia uczniów oraz pracowników tej szkoły. W drodze powrotnej uczennice odpytały kilku przechodniów.

Osoby, które prawidłowo odpowiedziały na pięć przykładów w ciągu 3 minut otrzymały certyfikat i tytuł ,,Eksperta Tabliczki  Mnożenia ‘’. Łącznie do akcji przystąpiło 275 uczniów z naszej szkoły, lecz dobrze odpowiedziały  tylko 174 osoby. Wszystkie klasy zawzięcie rywalizowały ze sobą. Najlepszą znajomością tabliczki mnożenia wykazała się klasa VIb, która uzyskała 86% prawidłowych odpowiedzi. Drugim najlepszym wynikiem było 74% zdobyte przez klasę VIa. Ostatnie miejsce na podium zajęła klasa VIIa z wynikiem 70%. Był to dzień, w którym wszyscy dorośli, młodzież oraz dzieci mogli zmierzyć się z tabliczką mnożenia.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym więcej osób otrzyma certyfikat.

FOTORELACJA

Laura Szulakiewicz  IIc

Zuzanna Lange  IIa

Skip to content