Uczestniczymy w ogólnopolskiej akcji Szkoła pamięta

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji MEN.  Ideą akcji jest pamięć młodych ludzi o ważnych postaciach i wydarzeniach z naszej historii. Uczniowie pod opieką nauczycieli odwiedzają Miejsca Pamięci na terenie naszej gminy, porządkują groby i zapalają znicze.

Zachęcamy wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, aby w dniach, w których szczególnie wspominamy bliskich zmarłych, pamiętały również o tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej i lokalnej. Zapraszamy do podejmowania równych działań upamiętniających postaci i wydarzenia i do zgłaszania swoich inicjatyw do MEN. Chcemy, aby piątek, 25 października br., czyli ostatni piątek przed 1 listopada, był dniem kulminacji tych aktywności.

– czytamy w komunikacie MEN.

Fotorelacja na fb szkoły

Beata Buchwald

Skip to content