Targi Samodzielności w klasach I-III w ramach projektu Klasa 2.0

Nauczycielki klas I-III zaprosiły swoich uczniów do udziału w kolejnych Targach Samodzielności. Tym razem on-line.

W całym przedsięwzięciu udział brało 46 uczniów. Niektórzy prezentowali swoje talenty, umiejętności lub hobby. Inni obserwowali i uczyli się od kolegów.

Z klasy I b  zaprezentowała się dwójka uczniów.

Byli to Agnieszka Teodorczyk i Piotr Michalak.

Agnieszka od kilku miesięcy uczy się grać na gitarze na zajęciach w Mosińskim Ośrodku Kultury
i postanowiła pochwalić się swoimi umiejętnościami. Zagrała utwór „Kurki trzy”. Gratulujemy młodej artystce, która wykazała się dużą odwagą i opanowaniem. Swoim przykładem pokazała innym, że warto rozwijać swoje talenty.

Piotrek jest z kolei zapalonym pasjonatem samochodów. W tym temacie nie ma dla niego chyba żadnych tajemnic. Przedstawił nam swoją imponującą kolekcję kołpaków, znaczków samochodowych oraz tablic rejestracyjnych. Zdradził, że w zbieranie eksponatów zaangażowana jest jego cała rodzina. Pokazał również ciekawą grę komputerową dotyczącą aut. Bardzo nam zaimponował swoją kolekcją oraz bogatą wiedzą na ten temat.

Kasia Wilczak, Jakub Leszczak i Lena Czeszyńska to uczniowie klasy Ic, których pasje i talenty mogliśmy poznać. Katarzyna Wilczak, która jest miłośniczką tańca i bierze udział w zajęciach Angel Dance. Kasia to przyszła uczestniczka programu Mam Talent. W czasie naszych prezentacji pokazała dwa tańce. Zademonstrowała ogromny talent, świetną technikę, duże umiejętności
i wielkie serce do tańca. Wszystko wykonywała z wdziękiem i ogromnym zaangażowaniem. Każdy  oglądający jej występ, był pod wielkim wrażeniem. Z pewnością jeszcze niejeden raz zobaczymy Kasię na scenie.

Jakub Leszczak uwielbia programy komputerowe typu Minecraft i chociaż ma 8 lat jest już doskonałym informatykiem. W wirtualnym świecie tworzy miasta, projektuje budynki

i zagospodarowuje przestrzeń. Można powiedzieć, że bawi się w architekta. Świat przez niego stworzony jest ciekawy i cały czas udoskonalany.

Lena Czeszyńska natomiast uwielbia śpiewać. Swoje umiejętności niejednokrotnie prezentowała

w szkole na lekcjach. Tym razem, jak prawdziwa artystka zaśpiewała przed kamerą. Gratulujemy odwagi. Ma bardzo ładną barwę głosu, dryg sceniczny i  szalenie potrzebną w tym zawodzie pewność siebie. Jesteśmy pewni, że jeszcze o niej usłyszycie.

Z klasy IIb  również wystąpiła jedna z uczennic naszej szkoły. Była to Marianna Sobek, która zaprezentowała umiejętności gry na pianinie. Widać było, że dziewczynkę fascynuje muzyka. Myślimy, że jeśli dalej będzie ćwiczyć i doskonalić swój talent, sceny te małe i duże, będą stały przed nią otworem. Marianna ćwiczy przed wspaniałym audytorium swojej rodziny, cudownej siostry i dwóch braci. Najmłodszemu pewnie zacznie niedługo grać kołysanki.  Brawo!

Swoje zainteresowania przedstawili również uczniowie klasy IIa Piotruś Gabrielski swoją „stolarską” przygodę rozpoczął gdy miał 5 lat. Obserwował wtedy ekipę , która remontowała jego pokój. Tak spodobała mu się praca budowlańców, że sam zaczął tworzyć różne rzeczy z resztek drewna pozostałych po budowie. Teraz ma już wspaniały warsztat stolarski z różnymi profesjonalnymi narzędziami. Jego pomysłowa głowa i sprawne ręce tworzą wspaniałe meble, domki dla ptaków i inne cuda. Dodać należy, że innym jego hobby są szachy.

Blanka Ostrowska już od najmłodszych lat kolekcjonowała lubiane przez dzieci, a zwłaszcza dziewczynki małe figurki zwierzaczków z serii Pet Shop, makiety oraz  domki z których tworzyła własne kolekcje. W trakcie swojej prezentacji pokazała nam ogromny domek w którym umieściła swoje ulubione zabawki ( a ma ich naprawdę mnóstwo). Wyglądało to uroczo i wszystkim nam bardzo się spodobało.

Julka Lipa to młody wynalazca, który wytwarza większość rzeczy z papieru. W trakcie swojego pokazu zademonstrowała nam zrobioną przez siebie zmazywalną tablicę. Wykonała ją z papieru oraz folii. Można ją wielokrotnie używać do nauki i zabawy i nie zużywać dużej ilości papierowych kartek.

Z klasy III a zaprezentowało się 5 uczniów.

Wojtek Gutsche, który w formie prezentacji multimedialnej opowiadał o swoich zainteresowaniach związanych z piłką nożną. Wojtek od najmłodszych lat jest fanem tego sportu, ogląda mecze i trenuje w Klubie UKS Orlik Mosina.

Adam Kapitan, którego pasjonują latarnie morskie polskiego wybrzeża opowiadał nam o tych, które zwiedził. W swojej kolekcji ma dużo miniaturowych figurek latarni, książek, pamiątkowych medali, które nam pokazał.

Oskar Napierała przedstawił nam swoje hobby związane z podróżami. Razem z rodzicami odbył podróże w dalekie kraje i na inne kontynenty. Był m.in. w Brazylii i na Kubie, skąd przywiózł nie tylko ciekawe pamiątki, ale przede wszystkim pasjonujące i niezapomniane wspomnienia.

Pasją Wiktora Markowskiego są koty. Wiktor w formie prezentacji multimedialnej przedstawił nam najważniejsze informacje na temat tych zwierząt. Sam jest właścicielem kota brytyjskiego
o imieniu Karma.

Bartek Kurowski opowiadał nam o swoich zainteresowaniach związanych z prehistorycznymi zwierzętami – dinozaurami. Bartek pokazał nam figurki niektórych dinozaurów, dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek o nich – jak nazywały się zwierzęta, kiedy żyły i czym się odżywiały.

Wszystkim uczestnikom Targów serdecznie dziękujemy. Życzymy dalszych sukcesów. Niech Wasze pasje staną się inspiracją dla innych. Mamy nadzieję, że w kolejnych edycjach naszej akcji będziemy mogli poznać pasje innych uczniów. A jak się okazuje, w naszej szkole, jest ich niemało!!!

 

GALERIA

                                                                                                            Nauczycielki klas I-III

                                                                                     J.Wiesner, K.Kilian, D.Gołąb, K.Tubis

Skip to content