Szkoła może być nowoczesna i inspirująca

Jest wiele powodów, dla których warto uczyć się języków obcych i choć przyswajanie nowych słów i połączeń wyrazowych może wydawać się czasami mozolnym zajęciem, to jednak jest to wspaniały trening dla naszego mózgu, co więcej ten trud przynieść może wymierne efekty, bowiem we współczesnym świecie nauka języków obcych otwiera przed nami nieograniczone możliwości, o czym nie trzeba chyba nikogo przekonywać. To zdanie podzielili też goście, którzy 5.03.2024 roku, odwiedzili Szkołę Podstawową nr 2 w Mosinie, by dokonać oficjalnego oddania do użytku pracowni językowej, która została wyposażona w profesjonalny i bardzo nowoczesny sprzęt do nauki języków obcych.

Przecięcia wstęgi dokonali kolejno: Burmistrz Gminy Mosina, Pan Dominik Michalak, Radny Rady Miejskiej w Mosinie, Pan Jan Marciniak, przedstawiciel Rady Rodziców SP2 w Mosinie, Pani Natalia Szymandera, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie, Pani Alicja Trybus oraz Panie Wicedyrektor, Beata Buchwald i Agnieszka Stachowska Bimkiewicz.
Zaproszeni goście byli pod ogromnym wrażeniem pracowni, zarówno jej funkcjonalności oraz wyglądu, dziękowali też Pani Dyrektor, Alicji Trybus, za jej starania, zmierzające do stworzenia w pełni nowoczesnej, przystosowanej do potrzeb współczesnego ucznia, pracowni.

Podczas spotkania, a właściwie odbywającej się lekcji, opiekun sali, Pani Patrycja Gołąb, przedstawiła, jakie możliwości stwarza nauka w Pracowni Inter Actin PC PRO. To innowacyjne laboratorium do nauki języków obcych wspomaga lektorów w nauczaniu języków obcych, a uczniom daje narzędzia umożliwiające trening wymowy, jednoczesną pracę wszystkich zainteresowanych, czy pracę indywidualną z odsłuchem własnym. Każdy uczeń wyposażony jest w zestaw słuchawkowy i mikrofon, a interaktywne ćwiczenia i natychmiastowa analiza wymowy zwiększa skuteczność nauczania.

Osoba prowadząca zajęcia zyskuje nowoczesne centrum sterowania pracownią i może, dzięki odpowiednim narzędziom, przełączać się między zespołami, dokonywać na bieżąco odsłuchów i w szybki sposób dokonywać analizy uczniowskich postępów w nauce i popełnianych błędów.

W tym miejscu warto także zwrócić uwagę na znajdujące się w sali meble, w tym ławki posiadające wycięcia w kształcie piły. Dzięki temu ciekawemu rozwiązaniu pozycja ucznia jest komfortowa, bowiem nie siedzi on bokiem do tablicy i nauczyciela.

W zamyśle Pani Dyrektor to nowoczesne narzędzie do uczenia języków obcych podniesie kompetencje językowe uczniów, przełamując barierę językową, co w konsekwencji ułatwi naszym uczniom nawiązywanie kontaktów z ludźmi na całym świecie, a w przyszłości zapewni im dobry start zawodowy.

Wiesława Szubarga

 

Skip to content