Sukces w IV edycji ogólnopolskiego konkursu Pamięć nieustająca

Zespół recenzentów prac, któremu przewodniczył Romuald Karaś – pisarz, wydawca, były prezes Oddziału Warszawskiego Związku Literatów Polskich, przekazał do Jury konkursu wybór najlepszych prac spośród 800 nadesłanych ze szkół z całego kraju. Jury postanowiło nagrodzić 7 szkół w, tym Zespół Szkół w Mosinie za 10 nadesłanych prac. Jury doceniło aspekt badawczy prac, opatrzenie prac aparatem naukowym oraz dbałość o wysoką kulturę języka. W gronie laureatów w kategorii prac historyczno- literackich znalazła się Urszula Arlt- Stelmachowska oraz Maja Słowik, wyróżnienie otrzymała praca Klaudii Fornalik. Organizatorzy konkursu przygotowują książkę, w której opublikowane zostaną wybrane prace poświęcone historii regionalnej i lokalnej. W publikacji znajdą się dwie prace uczennic naszej szkoły: Urszuli Arlt- Stelmachowskiej oraz Zofii Tomiak. Gala konkursowa odbędzie jesienią w Warszawie .
Beata Buchwald – opiekun merytoryczny prac

Skip to content