Spotkanie z panem Lechem Nawrockim

Listopad to miesiąc poświęcony poezji. Organizowane są wtedy spotkania autorskie dla dzieci i młodzieży. Mosińska Biblioteka Publiczna co roku zaprasza poetę, którego później gościmy w naszej szkole.  W tym roku 8 listopada odbyło się spotkanie uczniów klasy 7 A z panem Lechem Nawrockim. Okazało się, że nasz gość jest człowiekiem o wszechstronnych zainteresowaniach. Z wykształcenia jest zootechnikiem, profesorem Politechniki Opolskiej, a z zamiłowania poetą, pisarzem książek dla dzieci i muzykiem jazzowym. Szczególnie lubi pisać różnego rodzaju aforyzmy. Podczas spotkania pan Lech Nawrocki rozmawiał z młodzieżą na temat twórczości literackiej i muzycznej, podejścia do różnych spraw życiowych, a także na tematy związane z jego pracą zawodową.  Dał się naszym uczniom poznać jako wielki miłośnik przyrody, optymista, człowiek bardzo aktywny i twórczy, o racjonalnym podejściu do życia.

 

Barbara Siwczak

Skip to content