Recenzja książki „Babcia Rabuś” Davida Walliamsa

Książką, którą warto przeczytać jest ,,Babcia rabuś” autorstwa Davida Walliamsa. Nadaje się zarówno dla dzieci, jak i młodzieży. Napisana jest dość żartobliwie, trudno się oderwać. Już sam tytuł na to wskazuje. Szybko ją przeczytałam!

Opowiada ona o chłopcu, który nie przepada za swoją babcią. Raz w tygodniu, kiedy rodzice oglądają ,,taniec z gwiazdami”, zostawiają Bena u babci. Grają wtedy w scrabble i jedzą obrzydliwe kapuściane przysmaki, zrobione przez babcię. Ale, gdy Ben odkrywa w pudełku po ciastkach kamienie szlachetne….

Relacje syna z rodzicami nie są zbyt proste. On marzy o zastaniu hydraulikiem, oni widzą go w roli zawodowego tancerza!

Mam nadzieję, że Wam też się spodoba (jeśli tak , przeczytajcie też inne dzieła Davida Walliamsa).

 

                                                                                                          Zachęcam!

Skip to content