Pozdrowienia ze szkoły z Afryki

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy miłą wiadomość od p. prezes Fundacji „Redemptoris Missio” oraz z Afryki ze szkoły, którą w ubiegłym roku adoptowała nasza szkoła.

Szanowni Państwo, ze szkoły w Ngaundaye w Republice Środkowoafrykańskiej dotarły do nas kolejne wieści. Przekazujemy je zatem Państwu, dziękujemy, że tak ofiarnie wspierają Państwo tą szkołę i jej uczniów.
Łączę serdeczne pozdrowienia!
Justyna Janiec-Palczewska
Wraz z Zespołem Fundacji „Redemptoris Missio”

Pokój i Dobro!
Mamy już za sobą pierwszy miesiąc nauki. 30 września na rozpoczęcie roku szkolnego została odprawiona Msza święta w intencji naszych dobroczyńców i z prośbą o błogosławieństwo w nadchodzącym roku szkolnym.
Zaczęliśmy już zajęcia popołudniowe, czyli koszykówka dla dziewczyn, stolarka dla chłopców z klasy szóstej, zajęcia wyrównawcze. Także powoli też porządkujemy teren na ogródki szkolne, nie jest to proste bo mamy do usunięcia kilka potężnych korzeni ale ufamy, że da się coś z tym zrobić. Ruszyła także nasza szkoła krawiecka, mamy 21 dziewczyn i kobiet. Jest to szkoła trzyletnia, w tym roku zorganizowaliśmy dla nich lekcje z języka francuskiego i matematyki. Dziewczyny są podzielone na trzy grupy, pierwsza grupa jest dla dziewczyn które nie umieją nic, druga, dla tych które są na poziomie klasy trzeciej i ostatnia, to te które ukończyły podstawówkę. Dziękujemy za Waszą pomoc, bo dzięki Wam możemy kontynuować nasze prace, prowadzić zajęcia dodatkowe, przyjąć do szkoły sieroty lub pomóc rodzinom wielodzietnym. Codziennie w naszej porannej modlitwie dziękujemy za Was i prosimy o Boże błogosławieństwo dla Was i dla Waszych Rodzin. Pozdrawiamy Was serdecznie i życzymy wszelkich łask, wszystkiego dobrego.
Dzieci, Grono Pedagogiczne i ss. Pasterzank

Beata Buchwald- koordynator współpracy z Fundacją „Redemptoris Missio”

Skip to content