Pomaganie jest proste i radosne, i dlatego byliśmy słodkimi Mikołajami

Okres przedświąteczny jest czasem szczególnym. Od kilku już lat w ten adwentowy czas wpisuje się prowadzona przez naszą  szkołę akcja ocieplająca chłodne grudniowe dni: „I Ty możesz zostać słodkim Mikołajem”, którą w poprzednich latach jako pierwsza koordynowała Pani Małgorzata Szeszko, następnie Pani Marta Nowak, a w tym roku Panie: Paulina Frąckowiak, Katarzyna Żmuda, Joanna Szajek  wspomagane przez Wiesławę Szubargę. Do naszej akcji dołączyłą również Pani Katarzyna Maciejewska (ze szkolnego sklepiku), która z myślą o charytatywnym celu sprzedawała rogaliki.

To radosne przedsięwzięcie, któremu z całą pewnością z uśmiechem przygląda się i patronuje święty Mikołaj,  angażuje i jednoczy przez kilka dni społeczność szkolną, która czynem pokazuje, że pomaganie jest proste i radosne, wystarczy tylko uśmiechnąć się, otworzyć szeroko serce na drugiego człowieka i zrobić coś zwyczajnego, ale pokazującego,  że nie jesteśmy obojętni i chcemy myśleć, nie tylko o sobie, ale także o innych, wykazując się empatią i wrażliwością, i oby nie brakowało nam tych pięknych cech nie tylko od święta, ale każdego dnia.

Za udział w przedsięwzięciu, które rozpoczęło się w piątek 29.11.2019 r. i trwało do piątku 06.12.2019 r. dziękujemy wszystkim zaangażowanym, a więc Pani Dyrektor Alicji Trybus, która wspierała naszą akcję, uczniom, którzy z udziałem rodziców (głównie mam), przez kilka kolejnych dni raczyli nas słodkościami, a także nauczycielom zamykającym swoimi wypiekami tegoroczną akcję. Dziękujemy też wszystkim, którzy każdego dnia kupowali słodkie specjały, przyczyniając się do zebrania kwoty w wysokości 1776,95 zł

Pieniądze te ofiarujemy Waszym kolegom, którzy dzielnie walczą z chorobą i dla których podczas długiej przerwy  pisaliście ciepłe,  świąteczne życzenia.

 

Dzisiaj 6 grudnia, dlatego życzymy  wszystkim radosnych MIKOŁAJEK

Wiesława Szubarga
wraz z koordynatorami akcji

Skip to content