Obudź z nami Wiosnę!!! cz. 5

Dzień dobry dzieci!!! Oto nowe wyzwania dla Was!!! Gotowi??? No to zaczynamy…3…..2….1….

Karta pracy nr 5 (1. 04)

Zad 1.

Jakie znamy pierwsze wiosenne oznaki wiosny

https://dzieciakiwdomu.pl/2017/02/zwiastuny-wiosny-17-pomyslow-na-wiosenne-prace-plastyczne-i-techniczne.html

 

zad. 2

Zagadki wiosenne http://dzieci.epapa.pl/zagadki/14/

 

Zad 3.

Ćwiczenie tułowia – skręty „Podlewanie”.

Dzieci stoją w lekkim rozkroku, ręce mają lekko ugięte i złączone. Dzieci wy­konują wymachy ramion w lewo i w prawo, zataczając szeroki łuk, jakby podlewały kwiaty konewką.

Zabawa ruchowa

Dzieci naśladują czynności wykonywane wiosną w ogrodzie. Wszystko dookoła budzi się do życia. Pojawiają się pierwsze rośliny, ptaki zaczynają radośnie śpiewać. Ludzie rozpoczynają wiosenne prace w ogrodach.

Stańcie przy swoich krzesełkach i spróbujcie naśladować czynności, jakie wykonujemy w ogrodzie wiosną. Najpierw kopiemy grządki, następnie dokładnie je grabimy. W grządkach robimy dołki, do których wkładamy sadzonki różnych roślin, korzenie lekko przysypujemy ziemią. Posadźcie jeszcze jedną roślinę. Teraz podlejcie wszystkie posadzone rośliny. Prace w ogrodzie zakończone, możecie teraz odpocząć.

Pozdrawiam i życzę miłej zabawy Anna Krajniak

Wychowawca świetlicy

Skip to content