Nagroda w konkursie ,,Mosina Samorządem Stoi”

W nagrodę za konkurs ,,Mosina Samorządem Stoi” reprezentacja naszej szkoły, wzięła udział w spotkaniu z wicewojewodą Poznania; p. Anetą Niestrawską.  Wyruszyliśmy 11.06. wcześnie rano, by dotrzeć do Poznania, do Urzędu Wojewódzkiego. Spotkanie upłynęło w ciekawej atmosferze, dowiedzieliśmy się wiele o pracy i zadaniach wojewody. Wysłuchaliśmy historii o samym urzędzie. Poznaliśmy byłych, nieżyjących wybitnych wojewodów, w tym naszego ,,sąsiada Rogera Raczyńskiego. Mieliśmy też niepowtarzalną okazję zwiedzić miejsce tzw. sztabu kryzysowego, zadając przy tym wiele pytań. Oprócz uczniów i nauczycieli, opiekunów konkursu; towarzyszyli nam radni z naszej gminy żywo zainteresowani tematyką. Poczuliśmy się bardzo wyróżnieni pochwałą idei samego konkursu, czyli jego trzecia edycja zaistniała w stolicy naszego województwa. Zatem spotkamy się na czwartej w przyszłym roku.

Regina Burkiciak

Skip to content