Młodzieżowy Sejm Rzeczypospolitej Mosińskiej

24 października 2022r. w Mosińskim Ośrodku Kultury odbyły się pierwsze oficjalne obrady Młodzieżowego Sejmu Rzeczypospolitej Mosińskiej VIII kadencji. Przybyli na nie uczniowie wraz z opiekunami ze szkół Gminy Mosina.

Grupa uczniów naszej szkoły zapoznawała się ze swoimi zadaniami oraz organizacją prac Młodzieżowego Sejmu. Obrady składały się z dwóch części – oficjalnej i integracyjnej. W drugiej części Posłowie między innymi zatańczyli Belgijkę i odgrywali historyjki o tematyce społecznej.

W skład grupy posłów, którzy w czasie obrad złożyli ślubowanie i otrzymali legitymacje poselskie weszli uczniowie klas ósmych:

Jagoda Wolarczak, kl. VIIIb,

Franciszek Maćkowiak i Piotr Stróżyński, kl. VIIIc,

Stefan Arlt-Stelmachowski, kl. VIIId,

Aleksandra Głowińska, Maja Grupińska, Maja Żurowska, Oliwia Żurowska, Mateusz Paszkiewicz, kl. VIIIe.

Gratulujemy Posłom i życzymy Im owocnej pracy na rzecz Miasta i Gminy Mosina w roku szkolnym 2022/2023.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest na 29 listopada 2022r.

Opiekun grupy Posłów

Młodzieżowego Sejmu Rzeczypospolitej Mosińskiej

Anna Arlt-Stelmachowska

 

Skip to content