Międzynarodowy Dzień Kropki -święto kreatywności uczniowskiej w SP nr 2

We wrześniu włączamy się w naszej szkole w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki -święta kreatywności uczniowskiej.  W poniedziałek 16 września w szkole pojawił się graficzny znak kropki, który w symboliczny sposób sygnalizował, iż w szkole promujemy kreatywność. Do inicjatorek obchodów szkolnych – nauczycielek matematyki p.Marzeny Kasprzak i p.Joanny Konary dołączyło wielu nauczycieli. Przygotowane zostały plakaty, zadania, znaczki -naklejki i pomysły na rozwijanie na lekcjach kreatywności uczniów. Dzieci i młodzież poznali historię Vashti – dziewczynki, która uwierzyła w swoje możliwości, opisaną przez Petera Reynoldsa w książce „The Dot”. Ta bardzo wartościowa opowieść stała się pretekstem do obchodów International Dot Day.

Na lekcjach matematyki i informatyki uczniowie tworzyli kropkowe rysunki wykonywane tradycyjnie na papierze i w świecie wirtualnym, zwierzaki na bazie okręgów, krzyżówki z kropką w tle. Rozwiązywali zagadki logiczne i rebusy kropkowe.

Hitem stała się aplikacja Quiver wykorzystująca rzeczywistość rozszerzoną. Sale i korytarze szkoły zapełniły się kropkowymi pracami.

Na języku polskim pod okiem p. Anny Chilczuk-Bech powstały plakaty pokazujące w dowcipny, symboliczny sposób znaki interpunkcyjne zawierające kropki.

Uczniowie z 2b z p.Martą Skałecką tworzyli prace plastyczne odkrywając co może kryć się w kropce, a dzieci z klasy „0”A wraz z wychowawcą p. Aleksandrą Grzelczyk stworzyły za pomocą kropek kreatywne obrazy.

Kreatywność potrzebna jest każdemu nie tylko na lekcjach, a w naszej szkole kształcona jest na każdym przedmiocie. Chętnie włączymy się w międzynarodowe obchody Dnia Kropki również za rok z jeszcze ciekawszymi i kreatywniejszymi pomysłami.

FOTORELACJA

Marzena Kasprzak

Skip to content