Matematyka w obiektywie

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym organizowanym przez Uniwersytet Szczeciński. Ich zadaniem było wykonanie zdjęć, opatrzenie ich tytułem i opisem związanym z matematyką. Ze zdjęć zgłoszonych do tego konkursu pani Marzena Kasprzak przygotowała wystawę. Pod koniec marca wszyscy nauczyciele, uczniowie, rodzice i goście szkoły mieli okazję podziwiać spostrzegawczość i zmysł artystyczno-matematyczny uczestników.

W poniedziałek 26 marca uczniowie 3A zaprosili wszystkich do głosowania na najciekawsze zdjęcie wraz z opisem. W głosowaniu trwającym dwa dni wzięło udział ponad 150 osób.

Wygrał Tomasz Pol z 3A ze zdjęciem „Wektor kierunkowy”,

II miejsce zdobył Jakub Ławecki z 3B i jego „Policzę się z tobą”,

III miejsce , to Tomasza Pola „Symbol wysokości”.

Wszystkich zaskoczyła spostrzegawczość uczniów i umiejętność dostrzeżenia matematyki nawet w prostych, otaczających nas przedmiotach, roślinach, zwierzętach i zjawiskach.

Wystawa i konkurs wzbudziły duże zainteresowanie i na pewno zostaną powtórzone za rok. Zachęcam więc do poszukiwania wokół siebie matematyki, robienia zdjęć, opatrywania ich ciekawym tytułem i opisem. Przechowujcie je i oczekujcie na ogłoszenie II edycji konkursu.

Marzena Kasprzak

FOTORELACJA

 

Skip to content