#ŁączyNasPamięć – akcja Żonkil

W poniedziałek 19 kwietnia 2021 roku przypada 78 rocznica powstania w getcie warszawskim. Nasza szkoła, już po raz 7, bierze udział w akcji ŻONKILE organizowanej przez muzeum POLIN. Akcja społeczno-edukacyjna „Żonkile” ma na celu rozpowszechnienie wiedzy na temat Powstania w Getcie Warszawskimi i wspólnym upamiętnieniu jego bohaterów. Ma przypominać o heroicznym Powstaniu i o likwidacji warszawskiego getta, która niemalże położyła kres istnieniu społeczności warszawskich Żydów.
Na terenie szkoły prezentowana jest wystawa BYĆ KOBIETĄ PODCZAS HOLOKAUSTU, która została sprowadzona z Instytutu Yad Vashem w Jerozolimie przez panią wicedyrektor Beatę Buchwald. Wystawę można oglądać od dnia 19 kwietnia do 19 maja br.

Drodzy Uczniowie!
19 kwietnia przypnijcie własnoręcznie wykonane żonkile i pokażcie, że #ŁączyNasPamięć

Koordynator akcji-Danuta Białas

Skip to content