Konkurs pięknego czytania w klasach 4-8

Po raz kolejny uczniowie klas 4-8 mieli okazję zaprezentować swoją umiejętność pięknego czytania w szkolnym konkursie, który odbył się 28 maja. Była to okazja nie tylko do delektowania się żywym słowem, ale również poznania literackich fascynacji uczniów. Co ciekawe, okazało się, że jedna z lektur szkolnych – „Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego – przekonuje do siebie niemałe grono uczniów ponadczasowym przesłaniem; była to najczęściej powtarzająca się książka. Uczniowie wybrali również utwory spoza kanonu lektur: różne części „Magicznego drzewa”, „Felixa, Neta i Niki”, „Harry’ego Pottera”, „Miziołków”, „Mikołajka”, a także „Anię z Zielonego Wzgórza”, „Wojowników”, „September Sun”, „Silver”, „Tajemniczy ogród”, „Pompona w rodzinie Fisiów”, „Figa tęskni za domem”, „Szary domek”, „Najwyższą górę świata”, „Opowieści z Narnii”, „Koszmarnego Karolka”, „Pajączka na rowerze”, „Mitologię”, „Opowieść wigilijną”, „Bunia. Króliczek, który uciekł z domu”, „Jak czytać emocje”. 

Po niełatwych obradach jury postanowiło wyróżnić następujących uczniów. 

Z klas 4-5: 

I miejsce – Zuzanna Kulińska z kl. 5 d i Milena Kozal z kl. 5 b 

II miejsce – Alicja Dybionka z kl. 5 b i Oliwier Malecha z kl. 4 b 

III miejsce – Patryk Naskręt z kl. 4 b 

wyróżnienia – Karolina Klimaszewska z kl. 5 d, Anna Mikołajczyk z kl. 5 c, Nadia Miszewska z kl. 5 d, Oleksandr Pastushenko z kl. 5 a 

Z klas 6-8 

I miejsce – Martyna Kilian z kl. 8 a 

II miejsce – Zuzanna Maciejewska z kl. 6 c i Emilia Szulakiewicz z kl. 6 a 

III miejsce – Barbara Bobrowska z kl. 7 b i Jakub Bobrowski z kl. 7 c 

wyróżnienia – Anna Dera z kl. 7 a, Ewa Lachowicz z kl. 6 c, Kacper Lamenta z kl. 7 a, Alicja Michalak z kl. 7 b 

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy – każdy z Was swoim przygotowaniem zasłużył na docenienie J 

Wszystkim uczniom życzymy, by bliska im była pasja czytania i zapraszamy do udziału w konkursie za rok. 

GALERIA

Anna Chilczuk-Bech 

Anna Ciesielska 

Skip to content