Koniec wieńczy dzieło – wyniki konkursu

Zakończył się   konkurs literacki, który odbywał się w ramach projektu: „Zaczytana szkoła”. Przypomnijmy, że zadanie jakie  należało wykonać, dotyczyło napisania nowego, zaskakującego zakończenia powieści lub opowiadania. Konkurs zakładał popularyzację literatury pięknej , budzenie kreatywności, wreszcie doskonalenie umiejętności językowych, ortograficznych oraz interpunkcyjnych.

Na konkurs wpłynęło wiele prac, zaś autorzy nadesłanych tekstów wykazali się pomysłowością, kreatywnością oraz niemałymi umiejętnościami językowymi. Bardzo cieszy nas fakt, że wymyślone przez Was nowe, często zaskakujące, zakończenia utworów literackich dowodzą znajomości problematyki poruszanej w wybranych przez Was książkach, zawierają refleksję na temat ludzkiej egzystencji, proponują ciekawe rozwiązania w zakresie prezentacji losów literackich postaci. Na uwagę zasługuje również to, że wspomniane zakończenia promują ważne wartości, takie jak: przyjaźń, miłość, przebaczenie, są też wyrazem  tęsknoty nas wsystkich do rzeczywistości, w której człowiek w sposób jednoznaczny staje po stronie dobra.

Poniżej przedstawiam wyniki konkursu:

I miejsce – Marta Kunaj, kl. VIIIc,
II miejsce – Jagoda Wolarczak kl. VIIb, Aleksandra Głowińska, kl. VIIe, Tomasz Ćwikliński, kl. VIIIc,
III miejsce – Matylda Kaczmarek, kl. VIa, Dominika Nowakowska, kl. VIIId.

Wyróżnienia:
Jan Tatka, kl. VIIe, Oliwia Danielewicz, kl. VIIIc, Jędrzej Stiller, kl.VIIIc.

Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy.

Wiesława Szubarga
Anna Chilczuk-Bech
Mariola Dominiczak

Skip to content