Informacja dotycząca szczepienia HPV

Szanowni Państwo,

podobnie jak w latach ubiegłych przychodnia Edictum jest realizatorem Programu szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), finansowanego w całości ze środków budżetu Powiatu Poznańskiego. Do udziału w Programie w roku 2020 uprawnione są dzieci z rocznika 2006 (dziewczynki i chłopcy) oraz dzieci z rocznika 2005, które przyjęły co najmniej 1 dawkę szczepionki w ramach Programu realizowanego w roku 2019.

Z uwagi  na sytuację panującą w kraju i fakt, że dzieci nie uczęszczają na zajęcia do szkół przychodnia nie ma możliwości dostarczenia Państwu kompletu dokumentów niezbędnych do szczepień.

Wszystkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.edictum.pl w zakładce Programy: HPV Powiat Poznański.

Również tam podany jest adres e-mail (powiathpvzapisy@gmail.com), pod którym rodzice mogą zgłaszać dzieci na listę chętnych do szczepień. Na stronie można też pobrać wszystkie

dokumenty niezbędne do udziału w szczepieniach oraz zapoznać się z harmonogramem szczepień dla poszczególnych gmin.

Alicja Trybus

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Mosinie