I i II miejsce w Gminnym Przeglądzie Jasełek

W dniach 18 i 19 grudnia w Mosińskim Ośrodku Kultury odbywał się XV Gminny Przegląd Jasełek. Głównym kryterium oceny była gra aktorska, a następnie: choreografia, dykcja, śpiew, kostiumy, rekwizyty i wrażenia aktorskie. Prezentacje odbywały się w następujących kategoriach wiekowych:

  • przedszkola i klasy 0 szkół podstawowych,
  • szkoły podstawowe: klasy 1 – 3,
  • szkoły podstawowe: klasy 4 – 6,
  • klasy 7, oddziały gimnazjalne i szkoły średnie.

Drugiego dnia konkursu przedstawienia jasełkowe wystawiały dwie najstarsze grupy wiekowe. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIB szkoły podstawowej oraz IIIC gimnazjum.

Rozstrzygnięcie Gminnego Przeglądu Jasełek i ogłoszenie wyników odbyło się 15 grudnia podczas uroczystego koncertu świątecznego, na który zostali zaproszeni przedstawiciele poszczególnych grup.

Możemy pochwalić się wielkim sukcesem naszych wychowanków, gdyż obydwa zespoły zostały przez jury zauważone i nagrodzone wysokimi lokatami: uczniowie klasy VIB zajęli II miejsce, a młodzież gimnazjalna uplasowała się na I miejscu. Dodatkowo komisja konkursowa przyznała indywidualne wyróżnienia:

  • za grę aktorską wyróżnienie otrzymali: Kaja Kasprzak (klasa VIB), Maria Krajewicz (klasa VIB), Malwina Student (klasa VIB), Zofia Czaplicka (klasa IIIC), Karol Jankowski (klasa IIIC), Sandra Sołtysiak (klasa IIIC),
  • za najpiękniejszy kostium wyróżnienie otrzymała: Patrycja Michalska (klasa VIB),

Wszystkim aktorom serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!

Lucyna Kotlarczyk – Zioło

Skip to content