#EUGreenWeek – Dzień Ziemi w naszej szkole

25 kwietnia to w naszej szkole dzień, który jest zwieńczeniem szeregu realizowanych przez długi czas działań, skupiających się na kwestii czystego powietrza, w ramach Europejskiego GreenWeek. Prace przygotowawcze obejmowały lekcje o smogu w klasach szkoły podstawowej i gimnazjalnych oraz przeprowadzenie wśród uczniów ankiety badającej stan wiedzy na temat zanieczyszczenia powietrza. Grupa zapalonych ekologów przeprowadziła doświadczenia dot. zanieczyszczenia, by efekty zademonstrować pozostałym uczniom.

Na dzisiejsze obchody Dnia Ziemi złożyły się spotkania podsumowujące, w których poprzez przedstawienie (przygotowane przez uczniów kl. 7 B przy wsparciu kl. 6 B) i prezentację pogłębiającą wiedzę o zanieczyszczeniu powietrza (brawa dla grupy uczniów z kl. 7 A i 6 B), uczniowie kilku klas mieli możliwość utrwalenia ważnych informacji o stanie tego elementu środowiska i możliwościach zadbania o jego jakość. Po dwóch turach podsumowań uczniowie naszej szkoły wyruszyli, by w marszu ulicami naszego miasta uwrażliwiać mieszkańców Mosiny na potrzebę podejmowania działań na rzecz czystego powietrza. Reprezentacja uczniów wręczyła kierownikowi Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego list otwarty dotyczący problemu smogu skierowany do mosinian, z prośbą o opublikowanie go w samorządowych mediach.

Naszą akcję zakończyło posadzenie drzewa na terenie szkoły, by symbolicznie podkreślić, że w najbliższym otoczeniu potrzebujemy jak najwięcej tych producentów tlenu i naturalnych oczyszczaczy powietrza.

Pamiętajmy, że każdy dzień jest dniem Ziemi. Musimy jak najwięcej wiedzieć, by jak najlepiej ją chronić. Musimy zmieniać nawyki, by każdego dnia troszczyć się o nasze miejsce na Ziemi.

Organizatorki

Anna Ciesielska i Beata Małecka – Rzeźnikowska

FOTORELACJA

Skip to content