Dzień Bezpiecznego Internetu

Już od 14 lat z inicjatywy Komisji Europejskiej obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu.

Początkowo dzień ten świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa on-line oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym.

          W naszej szkole przeprowadzane są dla uczniów lekcje informatyki oraz godziny wychowawcze, na których nauczyciele poruszają tematy dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu.

Anna Arlt – Selmachowska

Skip to content