,,Children in action’’ – Creating games and fun activities for learning English

Uczniowie klasy IVb szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią Natalią Stachowiak rozpoczęli realizację projektu na platformie eTwinning pt. ,,Children in action’’ – tworzenie gier i zabaw do nauki języka angielskiego, którego autorem i pomysłodawcą jest pani Natalia. W projekcie oprócz uczniów naszej szkoły uczestniczyć będą dzieci z Czech, Chorwacji, Turcji oraz ich opiekunowie. Główne założenie projektu to aktywne zaangażowanie uczniów w proces nauki języka angielskiego oraz zmotywowanie ich do rozwijania własnych umiejętności językowych poprzez udział w różnego rodzaju grach i zabawach edukacyjnych. Istotnym elementem projektu jest to, iż uczniowie przy wsparciu nauczyciela będą tworzyć własne gry i ćwiczenia do nauki języka angielskiego, którymi będą się dzielić z uczniami szkół biorących udział w projekcie.

Projekt rozpoczyna się we wrześniu 2016r. i trwa do czerwca 2017r. W każdym miesiącu uczniowie będą odpowiedzialni za przygotowanie nowych gier i zabaw edukacyjnych do nauki języka angielskiego, które to  wraz z instrukcjami będą umieszczać na blogu stworzonym na potrzeby projektu oraz na platformie Twinspace. Co więcej, dzieci będą również zamieszczać tam zdjęcia oraz filmy ilustrujące proces tworzenia gier jak ich wykorzystania w celu nauki języka. Poza tworzeniem różnego rodzaju ćwiczeń dzieci będą miały również możliwość komunikowania się w języku angielskim ze swoimi zagranicznymi kolegami i koleżankami wykorzystując do tego pocztę elektroniczną, przestrzeń Twinspace oraz portale społecznościowe.

Efektem końcowym projektu będzie stworzenie przez jego uczestników książki elektronicznej zawierającej gry i ćwiczenia wykonane w trakcie trwania projektu. Książka ta zostanie udostępniona na stronie internetowej danej szkoły.

Skip to content