BohaterON. Włączyliśmy historię!

Uczniowie klasy VI b Szkoły Podstawowej i I b Gimnazjum wzięli udział w ogólnopolskiej akcji, której celem było upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Od dnia 1 sierpnia do 2 października można było wysyłać specjalnie przygotowane w tym celu kartki, dostępne w formie elektronicznej i tradycyjnej.  Była to okazja do poznania Powstania z perspektywy osób, które brały w nim udział oraz wyrażenia wdzięczności i podziwu dla bohaterów tego krwawego zrywu.

Akcja została zapoczątkowana w 2014 r. przez dzieci – pacjentów szpitali, które wykonały biało – czerwone kartki dla uczestników Powstania. W ubiegłym roku do bohaterów Powstania trafiło ponad 3,6 tys. kartek. Kto nie wziął udziału w akcji w tym roku, prawdopodobnie będzie mógł do niej dołączyć za rok.

Anna Ciesielska i Beata Buchwald

Skip to content