„Biblioteka przez okienko”

Drogi Czytelniku!
Od 25 maja 2020r. uczniowie klas 8 mogą wypożyczać i oddawać książki z naszej biblioteki.
Od 01 czerwca mogą to robić pozostali uczniowie lub rodzice.
Gdzie?
Niestety nie możesz do biblioteki wejść. Książki będziemy udostępniać i odbierać używając wyznaczonego okna biblioteki od strony boiska –”Biblioteka przez okienko”.
W jaki sposób?
Jeśli chcesz książkę wypożyczyć trzeba ją wcześniej zamówić (konkretny tytuł) wysyłając wiadomość na adres biblioteka@sp2mosina.edu.pl w temacie – „Wypożyczenie” lub na biblioteczny telefon 789-267-748 (nie zapomnij się podpisać). Na zamówienia czekamy od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-14.00. Nasz księgozbiór możesz przeszukiwać online na stronie naszej szkoły sp2mosina.edu.pl w zakładce  Biblioteka – KATALOG BIBLIOTEKI SZKOLNEJ. Po złożeniu zamówienia poczekaj na potwierdzenie, że książkę można już odebrać. (Egzemplarze, które są oddawane do biblioteki muszą „odpocząć” przed następnym wypożyczeniem przez 72 godziny).
Jeśli chcesz tylko oddać książkę nie musisz się wcześniej umawiać.
Kiedy?
Po otrzymaniu potwierdzenia możesz przyjść (Ty lub Rodzic) po książkę lub z książką  od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 12.00 ( w przypadku trudności prosimy o indywidualny kontakt email, sms).
A kiedy przyjdziesz…

  • Zapukaj w okno „Biblioteka przez okienko” lub zadzwoń pod nasz numer (możemy być w innym pomieszczeniu) i stań 2 metry przed oknem.  Jeśli utworzyłaby się kolejka zachowaj odstęp ok. 2 metrów od innej osoby. Zastosuj się do ogólnie przyjętych wytycznych (rękawiczki, maska). My również będziemy Cię chronić pracując w rękawiczkach i przyłbicy, dezynfekując używane powierzchnie.
  • Gdy się przywitamy, podejdziesz do okna i otrzymasz instrukcje. Przy okienku może przebywać tylko 1 osoba.

  • Gdy wrócisz do domu umyj dokładnie ręce.

Pamiętaj!
Wszystkie książki (nie podręczniki) wypożyczone ze szkolnej biblioteki musisz oddać do 10 czerwca 2020r.

W ostatnim tygodniu roku szkolnego umożliwimy naszym uczniom (oprócz uczniów klas 8) wypożyczenie książek (5 sztuk) z naszej biblioteki na wakacjeProcedura będzie podobna (jeśli nie będzie można inaczej). Książki na wakacje możesz zarezerwować w dniach 15-19.06. wysyłając wiadomość na na adres biblioteka@sp2mosina.edu.pl lub na biblioteczny telefon 789-267-748  (nie zapomnij się podpisać).

nauczycielki z Waszej biblioteki:)

Skip to content