„A to Polska właśnie …”

Dnia 22 marca w naszej szkole odbył się finał gminnego konkursu geograficznego „A to Polska właśnie…”.

Trzyosobowe reprezentacje czterech gimnazjów naszej gminy, wyłonione po szkolnym etapie konkursu, rywalizowały ze sobą, rozwiązując test sprawdzający wiadomości o Nizinach Środkowopolskich i Wyżynach Polskich oraz umiejętności geograficzne powiązane z tymi regionami. Następnie drużyny przedstawiły prezentacje o wylosowanych wcześniej krainach geograficznych i odpowiadały na wylosowane pytania dotyczące zaprezentowanych krain. Po zaciętej dogrywce I miejsce zajęła drużyna Gimnazjum nr 2 w Mosinie, którą tworzyli: Julia Szajek, Adrian Baraniak i Miron Frąckowiak. II miejsce zajął zespół z Gimnazjum w Zespole Szkół w Rogalinku w składzie: Wiktoria Hauke, Karolina Kowalczyk i Bartosz Dłubała. Zaledwie 1,5 punktu mniej i III miejsce uzyskała drużyna z Gimnazjum nr 1 w Mosinie, którą tworzyli: Wiktoria Labrzycka, Mateusz Bandurowicz i Jędrzej Haracewiat. Niedużo ustępując przeciwnikom, IV miejsce zajął żeński zespół z Gimnazjum w Zespole Szkół w Rogalinie: Iga Mylka, Iga Naskręt i Aleksandra Nowacka.

Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie wiedzy i umiejętności, jakie zaprezentowali w trakcie rywalizacji. Życzymy wielu sukcesów i ciągłego odkrywania, że „to Polska właśnie…”

Organizatorki konkursu:

Anna Ciesielska i Beata Cieślewicz

Skip to content