Przegląd Piosenki Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie

Dnia 7 maja 2024 r. odbył się po raz „XXIII Przegląd Piosenki Uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie”, który jest eliminacją do „Przeglądu Piosenki Uczniów Szkół Gminy Mosina”. Konkurs odbył się w pięknej scenerii przygotowanej przez p. Ewę Bukslaewicz – Moskal oraz współudziale p. Wiesława Depowskiego, który przy konsoli zajął się prezentacją podkładów muzycznych. Udział  w tym muzycznym zmaganiu wzięło 23  solistek/ów i 12 zespołów.

Jury w składzie: p. Dyrektor Alicja Trybus, p. Ewa Moskal – Buksalewicz  i p. Paweł Szukalski  wyłoniło następujących laureatów:

• Kategoria klasy I-III szkoły podstawowej – solistka, solista:

I miejsce:  Carla Ramirez – Szypura z kl. 1c  – za wykonanie piosenki: „Dzięki, że jesteś”

II miejsce: Wojciech Filisiewicz z kl. 3c  – za wykonanie piosenki: „ Supermoce – Męskie Granie”

III miejsce: Gabriela Winskowska z kl. 1a  – za wykonanie piosenki: „ Na Wyspach Bergamutach”

W w/w kategorii jury przyznało dwa wyróżnienia dla:

Julii Napiórkowskiej  z kl. 1c – za wykonanie piosenki: „Krecik, zielony ma berecik”

Antoniny Kazimierskiej  z kl. 3b – za wykonanie piosenki: „Kolorowy wiatr”

• Kategoria klasy I – III szkoły podstawowej – zespół:

I miejsce:  Basia Brzozowska, Julia Andrzejewska, Wiktoria Lum z kl. 2c – za wykonanie piosenki:   „Złap lato za rękę”

II miejsce: Lea Polska, Marcelina Jacewicz, Liliana Karnowska  z kl. 1c – za wykonanie piosenki:  „Dzień dziecka”

III miejsce: – Gabrysia Ratajczak, Joann Matkowska, Olga Kruk, Kaja Mielcarzewicz  z kl. 2b – za wykonanie piosenki „Fantazja”

W w/w kategorii jury przyznało wyróżnienie dla:

Anny Kotary, Julii Napiórkowskiej z kl. 1c – za wykonanie piosenki „Smileslow tańcz”

• Kategoria klasy IV-VI szkoły podstawowej – solistka, solista:

I miejsce:   jury przyznało dwa pierwsze miejsca:

Zuzanna Maciejwska z kl. 6b – za wykonanie piosenki: „Easy on me”

Justyna Lossy  z kl. 5c – za wykonanie piosenki: „Do słońca leć”

II miejsce:   Wiktoria Wachowiak z kl. 4c – za wykonanie piosenki: „Profesor Robert”

III miejsce: Krzysztof Kowalczykiewicz   z kl. 4c – za wykonanie piosenki: „Żyj do przodu”

Wyróżnienie jury przyznało:

Lenie Czeszyńskiej – za wykonanie piosenki: „Nic dwa razy się nie zdarza”

• Kategoria klasy IV – VI szkoły podstawowej – zespół:

I miejsce: Agnieszka Teodorczyk, Milena Kozal z kl. 5b – za wykonanie piosenki „Chodź pomaluj mój świat”

II miejsce: jury nie przyznało

III miejsce: Liliana Sudol, Lila Maćkowiak  z kl. 4b –  za wykonanie piosenki: „Meluzyna”

• Kategoria klas VII i VIII szkoły podstawowej – solistka, solista:

I miejsce: Martyna Kilian z kl. 8a – za wykonanie piosenki: „Siła wyobraźni”

II miejsca i III nie przyznano w związku z brakiem uczestników.

• Kategoria klas VII i VIII szkoły podstawowej – zespół

I miejsce: Klaudia Ramotowska z kl. 7b, Martyna Kilian z kl. 8a–  za wykonanie piosenki: „Love in the dark

II i III miejsca nie przyznano w związku z brakiem uczestników.

Wszystkim uczestnikom „Szkolnego Przeglądu Piosenki” naszej szkoły dziękujemy  za udział, którzy zaprezentowali wysoki poziom wykonania piosenek. Laureatom  gratulujemy zdobytych miejsc! Laureaci XXIII Przeglądu Piosenki SP – 2 będą reprezentować nasza szkołę w „XXII Przeglądzie Piosenki Uczniów Szkół Gminy Mosina, który odbędzie się dn. 7 czerwca 2024 r.

Paweł Szukalski