Zofia Maćkowiak finalistką Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów

Zofia Maćkowiak, uczennica klasy III B gimnazjum, w dniach 1-3 marca uczestniczyła w zmaganiach historycznych na etapie ogólnopolskim Olimpiady Historycznej w Warszawie. Nasza uczennica wykonała zadania testowe, obudowane licznymi źródłami, dotyczące tematu przewodniego Olimpiady – Sprawa polska na arenie międzynarodowej w XVIII wieku, a następnie odpowiadała na pytania przed komisją w skład, której weszli profesorowie historii z trzech uczelni.
Po zmaganiach konkursowych uczniowie zostali zaproszeni na Zamek Królewski.

W niedzielę odbyła się uroczystość, podczas której ogłoszono wyniki Olimpiady. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele polskiego Towarzystwa Historycznego- organizatora Olimpiady, profesorowie historii, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Maciej Kopeć, nauczyciele oraz rodzice uczniów. Zosia została nagrodzona tytułem finalisty Olimpiady Historycznej i tym samym znalazła się w nielicznym gronie najlepszych młodych historyków w Polsce. Gratulujemy Zosi ogromnego sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć nie tylko historycznych. Uczennicę do Olimpiady przygotowała pani Beata Buchwald, której również gratulujemy sukcesu.

Wiesława Szubarga

Skip to content