Znowu razem! Inauguracja Nowego Roku Szkolnego

Wrzesień kojarzy nam się ze schyłkiem lata i powrotem do szkoły. Tegoroczny powrót   był szczególny, czemu podczas uroczystej inauguracji Nowego Roku Szkolnego 2021/2022 wyraz dała Pani Dyrektor, Alicja Trybus. Witając uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkoły, nie kryła wzruszenia, że po wielu miesiącach izolacji i nauki zdalnej, wszyscy spotkali się znowu w murach naszej szkoły.
Ze szczególną troską Pani Dyrektor zwróciła się do uczniów klas czwartych rozpoczynających kolejny etap edukacji oraz tych najmłodszych, którzy zaczynają swoją przygodę ze szkołą, a dzisiaj przeżywali uroczystość pasowania na uczniów.
Wszystkim, zarówno tym najmłodszym jak i najstarszym, życzyła sukcesów w nauce, odkrywania nowych pasji i czerpania radości z kontaktu z rówieśnikami.
1 września kojarzy nam się jednak nie tylko z początkiem nowego roku szkolnego. Osiemdziesiąt dwa lata temu dzieci i młodzież nie przeżywały radości z tego powodu, bowiem w 1939 roku, właśnie 1 września, wybuchła II wojna światowa. Pamiętając o trudnych latach wojny i okupacji, cieszmy się, że możemy korzystać z wolności, zdobywać wiedzę, poszerzać horyzonty i nie zapominajmy o tym, że wolność to najpiękniejszy dar, ale także zobowiązanie.

Wiesława Szubarga

Skip to content