ZNAMY POETÓW Z WIELKOPOLSKI

„(…) Fenomen poezji Kaliny Izabeli Zioły polega na umiejętności łączenia delikatności słowa z ostrością widzenia świata, światła z mrokiem i barwy z szarością. Jej wiersze stają się ewokacjami tajemnych przestrzeni, w których bytuje i które stały się jej częścią, tkanką łączną osobowości i pulsującej nieustannie świadomości. To jest sięganie do głębi biografii i doświadczeń codzienności, ale też próba mitologizacji chwili, zdarzającej się raz na całą wieczność, wracającej w snach, marzeniach i zadumie nad światem. To takie zawieszenie w zachwycie i trwodze, to pozostawanie w cieniu i subtelne wchodzenie w jasność, wiedza o świecie i starożytnych herosach, to próba stworzenia nowego paradygmatu cierpliwego oczekiwania Penelopy. (…)
Dariusz Tomasz Lebioda

Z olbrzymią przyjemnością pragnę poinformować, że Kalina Izabela Zioła będzie bohaterką tegorocznego projektu – Gminnego Konkursu: Znamy poetów z Wielkopolski.

Do udziału w konkursie serdecznie zapraszamy uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z Gminy Mosina oraz gimnazjalistów – uczniów klas trzecich.
Poniższe załączniki będą także widoczne  w zakładce: Projekty/Poeci z Wielkopolski

Załącznik nr 1  Regulamin konkursu – Znamy poetów z Wielkopolski
Załącznik nr 2  Wiersze Kaliny Izabeli Zioły
Załącznik nr 3  Ważne terminy

Koordynator konkursu

Wiesława Szubarga

Skip to content