Zespół Szkół – Laureatem Wielkopolskiej Szkoły Roku

W środę 27 września 2017 roku Pani Dyrektor Alicja Trybus, wicedyrektorzy: Pani Beata Buchwald i Alicja Witucka-Piskorska, Pan Burmistrz Jerzy Ryś, Pani Przewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Kaptur i przedstawicielki Rady Rodziców: Pani Joanna Nowicka i Agnieszka Chrzanowska wraz z grupą nauczycielek: Panią Małgorzatą Śliwińską, Beatą Małecką-Rzeźnikowską, Joanną Konarą, Esterą Lipiak, Renatą Nurkowską, wzięli udział w uroczystej Gali Wielkopolska Szkoła i Wielkopolski Nauczyciel Roku.

W przepięknych wnętrzach Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu nagrody i statuetki wręczyła pani Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Albert Einstein, kiedyś napisał: „ Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażenie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości”. Dziś wiem, że takich nauczycieli mamy sporo w swoich szeregach. Inspiratorów i motywatorów młodzieży. Ludzi, którzy swoja pasję przerzucają w wychowanie młodych pokoleń – mówiła Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego podczas uroczystej gali. W Teatrze Wielkim nagrodzono Wielkopolską Szkołę i Wielkopolskiego Nauczyciela Roku.

W konkursie o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku złożono 123 wnioski. Celem Konkursu jest wyróżnienie wielkopolskich przedszkoli oraz szkół kształtujących wśród uczniów poczucie własnej tożsamości i postaw patriotycznych z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina.

Nasza szkoła, jako jedna z pięciu szkół z Wielkopolski, została nominowana do tytułu Wielkopolska Szkoła Roku. Podczas uroczystej gali ogłoszono laureatów konkursu. W zaszczytnym gronie laureatów obok II LO w Poznaniu, Zespołu Szkół w Przykonie, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wielkopolskim znalazła się nasza szkoła. Warto podkreślić, że jesteśmy jedyną szkołą podstawową i gimnazjum w Wielkopolsce wyróżnioną tytułem laureata. Pozostali laureaci szkoły to szkoły ponadgimnazjalne.

Podczas gali wręczono też wyróżnienia i odznaki honorowe. Do wszystkich laureatów trafiła statuetka, przedstawiająca dłoń – owiniętą laurem i trzymającą diament – symbol ucznia, który jest w rękach nauczyciela. Nauczyciele i szkoły otrzymali też nagrody finansowe.

Ogromnie cieszymy się z tej nagrody, gdyż jest to docenienie pracy dyrekcji, grona pedagogicznego, uczniów i rodziców – słowem całej Społeczności Zespołu Szkół w Mosinie (obecnie Szkoły Podstawowej nr 2).

Alicja Trybus

dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie

Skip to content