Zawody szachowe i warcabowe

W dniu 9 października 2019 r. po raz kolejny w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy Mosina w drużynowych szachach i warcabach indywidualnych dziewcząt i chłopców. Współorganizatorem zawodów był OSiR w Mosinie, a sędzią głównym był Pan Kazimierz Malkowski. Zawody otworzyła Dyrektor SP nr 2 w Mosinie – Pani  Alicja Trybus, w obecności przedstawiciela OSiR w Mosinie – Pana Wojciecha Włodarczaka. W zawodach wzięło udział 44 uczniów, reprezentujących 4 szkoły z terenu gminy Mosina: SP w Czapurach, SP w Daszewicach, SP w Rogalinku oraz gospodarzy – SP nr 2 w Mosinie.

Równolegle przeprowadzono Igrzyska Dzieci (rocznik 2007 i młodsi) oraz Igrzyska Młodzieży (rocznik 2005 i 2006) w obu konkurencjach. W ogłoszeniu wyników i dekoracji wziął udział kierownik OSiR w Mosinie – Pan Waldemar Demuth. Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

XXI IGRZYSKA DZIECI – INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA W WARCABACH KLASYCZNYCH DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

I miejsce: Dominik Kądzielak – SP w Rogalinku

II miejsce: Emil Szufnarowski – SP w Rogalinku

III miejsce: Zofia Jurga – SP w Rogalinku

XXI IGRZYSKA DZIECI – DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA W SZACHACH

I miejsce: SP w Daszewicach

II miejsce: SP nr 2 w Mosine

III miejsce: SP w Rogalinku

XXI IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA W WARCABACH KLASYCZNYCH DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

I miejsce: Tatiana Tomczak – SP nr 2 w Mosine

II miejsce: Tomasz Aniołkowski – SP w Rogalinku

III miejsce: Nicole Galbarczyk – SP w Rogalinku

XXI IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA W SZACHACH

I miejsce: SP nr 2 w Mosine

II miejsce: SP w Daszewicach

III miejsce: SP w Rogalinku

W imieniu organizatorów specjalne podziękowania kieruję dla firmy Exactus , która zapewniła słodki poczęstunek i ciepłe napoje dla uczestników zawodów i ich opiekunów.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w zawodach oraz życzę sukcesów w kolejnych etapach. Naszą szkołę reprezentować będą:

Tatiana Tomczak (8b) – awans do etapu powiatowego XXI IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTW W WARCABACH KLASYCZNYCH DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Karolina Balcerek-Kałek (8b), Wojciech Malecha (7b),  Sergiusz Samardakiewicz (8b),  Adam Tomaszewski  (8b) – awans do etapu powiatowego XXI IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA W SZACHACH

Barbara Bobrowska (3b), Marceli Nowicki (6b) , Michał Tatarynowicz (6b), Michał Zagórski (7b) – awans do etapu powiatowego XXI IGRZYSK DZIECI – DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA W SZACHACH.

 

Dariusz Madej

 

zobacz zdjęcia: FOTORELACJA

Skip to content