Zapraszamy do udziału w konkursie recytatorskim!

Świętować odzyskanie niepodległości i demonstrować swoje przywiązanie do Ojczyzny można na różne sposoby. Także takie, które kształtują wrażliwość, ćwiczą pamięć i uczą ważnej w życiu sztuki prezentacji swoich umiejętności przed odbiorcami. Dlatego zachęcamy do udziału w konkursie recytatorskim poezji opowiadającej o Polsce w taki sposób, jaki najbardziej trafia do Każdej i Każdego z Was! Szczegóły w poniższym regulaminie.

 

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
,,A to Polska właśnie”

 1. Cele konkursu:
  – popularyzowanie poezji o charakterze patriotycznym,
  – rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich,                                                                                                                                      – upowszechnianie kultury żywego słowa.
 2. Zasady uczestnictwa:
  – konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI oraz VII – III gimnazjum,                                                                                                                                            – rywalizacja odbywa się w dwóch przedziałach wiekowych,
  – zadaniem uczestnika konkursu jest recytacja dowolnego utworu poetyckiego o charakterze patriotycznym,
  – zgłoszenia do konkursu należy kierować do nauczycieli języka polskiego lub bezpośrednio do organizatorek konkursu do dnia 1 lutego 2019  roku,                                                                                                                                                                                                                                                                                           – konkurs odbędzie się 5 lutego 2019 r.
 3. Kryteria oceny:
  – dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie,
  – interpretacja tekstu.

Anna Ciesielska, Anna Chilczuk – Bech, Mariola Dominiczak

Skip to content