ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO – GIMNAZJUM 2019

Dnia 18 czerwca odbyło się ostatnie, można powiedzieć, że historyczne, zakończenie roku szkolnego 2018/2019 dla oddziałów gimnazjalnych.

W zakończeniu roku szkolnego klas trzecich udział wzięli: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie, Pani Alicja Trybus, Panie Wicedyrektor SP, Wychowawcy, Nauczyciele oraz Rodzice absolwentów. Swoją obecnością zaszczycili nas także: zastępca Burmistrza Gminy Mosina, Pan Adam Ejchorst, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Mosinie, Pani Małgorzata Kaptur oraz Przedstawiciele Rady Rodziców, Panie: Paulina Stróżyńska – przewodnicząca RR, Agnieszka Chrzanowska – zastępca przewodniczącej RR oraz Joanna Nowicka – skarbnik RR.

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2018/2019 głos zabrali: Pani Alicja Trybus, Pani Małgorzata Kaptur oraz Pan Adam Ejchorst. Dzięki ich słowom uświadomiliśmy sobie, że są to już naprawdę ostatnie chwile w naszej ukochanej szkole, że przed nami otwierają się nowe horyzonty oraz nieograniczone możliwości i że od nas tylko zależy, czy we właściwy sposób wykorzystamy nowe szanse.

Wielu spośród nas za sumienną naukę, sukcesy w konkursach oraz pracę społeczną odebrało wspaniałe nagrody, zaś Mateusz Nowicki z klasy 3A, który napisał egzamin gimnazjalny na najwyższym poziomie, został uroczyście ogłoszony UCZNIEM ROKU.

Tego dnia, po raz ostatni wychowawcy klas trzecich wyczytywali nazwiska swoich wychowanków. Każdy z nas, wezwany przez swego wychowawcę, musiał wstać, potwierdzić swoją obecność, ustawić się na środku, a także przypiąć pamiątkową wstążkę przy sercu. Wspomnianą pamiątkową wstążkę otrzymały również Pani Dyrektor i Panie Wicedyrektor. Był to moment, w którym poczuliśmy, że stanowimy grupę dobrze rozumiejących się, pełnych pasji, i śmiałych pomysłów, ludzi.
Pod koniec uroczystości, klasa 3A sprawiła wszystkim niespodziankę, śpiewając piosenkę pt. ,,Bo jak nie my to kto?”

Dziękujemy Dyrekcji i naszym Nauczycielom za ich cierpliwość, troskę o nas i codzienny trud, za solidne przygotowanie nas do kolejnego etapu nauki. Rodzicom dziękujemy za to, że zawsze byli blisko nas, cieszyli się naszymi sukcesami, a w chwilach trudnych nas wspierali. Radzie Rodziców dziękujemy za zaangażowanie w życie szkoły.

Nadszedł czas na to, by opuścić mury „DWÓJKI” – szkoły, która przez lata była naszym drugim domem, w której czuliśmy się dobrze i bezpiecznie, w której przeżywaliśmy chwile smutku i radości. Nieuchronnie nadszedł też czas na podjęcie nowych wyzwań, realizację planów, kontynuację nauki w wymarzonej szkole.

Nasi nauczyciele nauczyli nas, że trzeba wierzyć w siebie i w swoje możliwości, bo jak mówi Paulo Coelho: ,,Wszystko, czego się dotąd nauczyłeś, zatraci sens, jeśli nie potrafisz znaleźć zastosowania dla tej wiedzy”. Obiecujemy, że nie zawiedziemy pokładanych w nas nadziei oraz wykorzystamy to, co już umiemy dla zdobycia nowych umiejętności.

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!

Julia Piątek z redakcji „Głosu Gimnazjalisty
Opieka merytoryczna – Wiesława Szubarga

Skip to content