Zajęcia „Mały majsterkowicz” w klasie IIIc

W dniu 28.09.2021r. uczniowie klasy IIIc uczestniczyli w niecodziennych zajęciach. Własnoręcznie konstruowali małą hulajnogę, używając przy tym pił, wiertarek, gwoździ i sprzętu, którego jak stwierdził jeden z uczniów „tata w domu nie pozwala dotykać, bo jest dla dorosłych, a nie dla dzieci” Dziś okazało się, że dzieci też mogą! Obyło się bez pociętych palcy.

Na zajęciach przydały się umiejętności z zakresu języka polskiego – trzeba było ze zrozumieniem przeczytać instrukcję, z kodowania – należało wykonać wszystko według ściśle określonego porządku, z matematyki – trzeba było mierzyć, przeliczać mm na cm. Kształtowaliśmy też umiejętności techniczne – obsługując wymieniony już sprzęt. Najważniejszą kształtowaną umiejętnością była jednak umiejętność współpracy. Bez kolegi i jego pomocnej dłoni niewiele można było zdziałać.

Czy były to ciekawe zajęcia? Wspaniałe! Przygotowała je dla nas firma Knock-Knock Majsterkowanie dla dzieci. Dziękujemy.

Obejrzyjcie zdjęcia i sprawdźcie jak się świetnie bawiliśmy i uczyliśmy – GALERIA

                                                                                                                                       Kinga Tubis

Skip to content