Zachęcamy do udziału w akcji społecznej Zapal znicz pamięci

Zaproszenie:

Szanowni Państwo,

jak co roku zachęcamy do udziału w akcji społecznej „Zapal znicz pamięci”. Ma ona charakter medialny i edukacyjny. Upamiętnia ofiary niemieckich zbrodni dokonanych na ziemiach polskich włączonych do III Rzeszy. Tylko do końca 1939 roku Niemcy zamordowali tu 40 tysięcy Polaków.

Apelujemy o zapalenie zniczy w niedzielę 27 października o godz. 12.00 w miejscach, w których podczas II wojny światowej Niemcy mordowali Polaków. Zaapelują o to również do swoich słuchaczy Radio PiK, Radio Katowice, Radio Plus, Radio Łódź i Radio Poznań. Istotą akcji, poza zapaleniem znicza, jest udokumentowanie swojego udziału w niej poprzez zrobienie zdjęcia i przesłanie go wraz z opisem na jeden z adresów: znicz@dzieje.pl lub znicz@radiopoznan.fm

W Poznaniu wspólnie zapalimy znicze o godz. 12.00 w Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII. Tego dnia biletem wstępu do Muzeum będzie znicz.

Z poważaniem,
Agnieszka Kołodziejska
główny specjalista

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Poznaniu

Beata Buchwald

Skip to content