XX Przegląd Piosenki Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie

Dnia 2 czerwca 2021r. odbył się po raz XX „Przegląd Piosenki Uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie”, który jest eliminacją do „Przeglądu Piosenki Uczniów Szkół Gminy Mosina”. Udział  w tym muzycznym zmaganiu wzięło 24 solistek i solistów i 12 zespołów. Łącznie wystąpiło ponad 60 młodych artystów, po raz pierwszy na scenie amfiteatru naszej szkoły, w pięknej scenerii plastycznej przygotowanej przez nauczycieli świetlicy oraz pracy plastycznej p. Ewy Buksalewicz – Moskal.  Koncert piosenek otwarła p. dyr. Alicja Trybus, po którym nastąpiła część muzyczna w wykonaniu artystów naszej szkoły.  W sposób profesjonalny przeprowadziła tą część uczennica: Zuzanna Zych.

Jury w składzie: p. Dyrektor Alicja Trybus, p. Anna Sikora  i p. Paweł Szukalski przyznało następujące miejsca:

• Kategoria klasy I-III szkoły podstawowej – solistka, solista:

I miejsce: Justyna Lossy  z kl. 3b – w piosence: „Dżungla”

II miejsce: Emilia Szulakiewicz z kl. 3a – w piosence: „Cud w szafie”

III miejsce: Krzysztof Kowalczykiewicz z kl.1c (pokaz z rekwizytami – Antoni Buczyński)-w piosence:  „Marzec kucharz”

Wyróżnienie – Julia Lipa z kl. 3a – w piosence: „Dziś późno pójdę spać”

• Kategoria klasy I – III szkoły podstawowej – zespół:

I miejsce: Milena Jarmuszczak, Tamara Plewińska, Oliwia Przybylska, Liliana Sudoł, Lila Maćkowiak z kl. 1b  – w piosence:  „Idzie wiosna”

II miejsce: Lena Czeszyńska, Michalina Sobek, Malwina Dobrzańska, Katarzyna Wilczak z kl. 2c  – w piosence: „Cud w szafie”

III miejsce: Lena Maćkowiak, Emilia Szulakiewicz, Zofia Stypińska, Martyna Górna, Ewa Lipiec z kl.3a w piosence: „Walczyk szczęśliwych dzieci”

• Kategoria klasy IV-VI szkoły podstawowej – solistka, solista:

Jury przyznało dwa I miejsca: Martyna Kilian z kl. 5a w piosence: „Wierna, odważna i prawa”

Klara Szmigielska z kl. 5a w piosence: „Dont show up”

II miejsce: Larysa Szulakiewicz z kl. 4b w piosence  „Tamta dziewczyna”

III miejsce: Maria Rudnicka z kl.6a w piosence „Ten stan”

Wyróżnienie: Urszula Lachowicz z kl.6c w piosence: „Królowa dram”

Klaudia Ramontowska z kl.4b w piosence: „Dobrze jest jak jest”

• Kategoria klasy IV – VI szkoły podstawowej – zespół:

I miejsce: duet – Michalina Lange, Urszula Lachowicz z kl. 6c w piosence: „Nowe dni”

II miejsce: duet – Faustyna Tomczak, Maria Rudnicka z kl.6a w piosence: „Ale jazz”

III miejsce – jury miejsca nie przyznało.

• Kategoria klas VII i VIII szkoły podstawowej –soliści, zespół – brak zgłoszeń.

Wszystkim uczestnikom Szkolnego Przeglądu Piosenki naszej szkoły dziękujemy  za udział i wyśpiewanie z wielką pasją pięknych piosenek. Laureatom gratulujemy!

Paweł Szukalski