„XV Przegląd Piosenki Zespołu Szkół w Mosinie”

5 maja 2016r. odbył w naszej szkole „Przegląd Piosenki Szkolnej”. Piosenka jest najpopularniejszą formą muzyczną śpiewaną przez dzieci i młodzież. Usłyszeć ją można w naszej szkole, czego dowodem (jak co roku), jest liczny udział naszych uczniów w tym muzycznym zmaganiu.
Jury w składzie: p. Dyr. Alicja Trybus, p. Hanna Piasny – Kaczmarek, p. Paweł Szukalski, Jakub Rzeźnikowski przyznało następujące miejsca:

► w oddziałach Szkoły Podstawowej klas I – III – w kategorii solista:

I miejsce – Agata Kilian – z kl.IIb -za wykonanie piosenki: „Familijny rockendroll”.
II miejsce – Urszula Lachowicz – z kl. Ic – za wykonanie piosenki: „Magiczne słowa”.
III miejsce – Oliwia Skrobiszewska – z kl.Ic – za wykonanie piosenki: „Wiosna cha-cha”
Emilia Ostrowska – z kl. IIIa – za wykonanie piosenki: „ Czas na zmiany”

► w oddziałach Szkoły Podstawowej klas I – III – w kategorii zespoły:

I miejsce – Michalina Lange, Urszula Lachowicz– z kl.Ic -za wykonanie piosenki:
„Maszeruje wiosna”
II miejsce – Dawid Drebot, Oliwia Spychalska, Kacper Dobrzański, Oliwia Staciak,
Nikola Raczkiewicz, Nikola Moczulska, Marysia Nowak, Iga Napruszewska,
Łukasz Marciniak, Nadia Linkowska – z kl.IIa – za wykonanie piosenki:
„A ja wolę moją mamę”
III miejsce – Marta Zaporowska, Oliwia Smug, Oliwia Buczyńska, Julia Kamińska – z kl. IId
– za wykonanie piosenki: „Bo co może mały człowiek”

► w oddziałach Szkoły Podstawowej klas IV – VI – w kategorii: solista:

I miejsce – Natalia Marcinowska -z kl. VIb – za wykonanie piosenki: „Alleluja”
II miejsce- Julia Baraniak z kl. Va – za wykonanie piosenki: „List do Boga ”
III miejsce- Aleksandra Lange z kl. Va – za wykonanie piosenki: „Jeszcze nie wiedziałam”
► w oddziałach Szkoły Podstawowej klas IV – VI – w kategorii zespół:

I miejsce – Maja Kilian, Zosia Lachowicz z kl. Va za wykonanie piosenki:
„Wstawaj to już wiosna ”
II miejsce – Gabrysia Skuła, Monika Lisiecka, Ola Lange, Baraniak Julia –z kl.Va
– za wykonanie piosenki: „Żyj do przodu”
III miejsce – Wiktoria Matuszewska, Zosia Krakowska, Malwina Woźnicka z kl. 5b
– za wykonanie piosenki: „Zmiany”

► w oddziałach Gimnazjum – w kategorii solista:

I miejsce: Daria Czerwińska z klasy Ib – za wykonanie piosenki: „Mięta”
II miejsce –Martyna Wojciechowska – Ib – za wykonanie piosenki: „Love yourself”
III miejsce – Zosia Czaplicka – kl. Ic – za wykonanie piosenki: „Anioł i diabeł”

– w kategorii zespół:

I miejsce – Zespół klasy Ib – za wykonanie piosenki: „Niech mówią że to nie jest miłość”

Wszystkim laureatom i wszystkim biorącym udział w Przeglądzie Piosenki Zespołu Szkół w Mosinie dziękujemy za udział i wspaniałą zabawę, życząc dalszych sukcesów. Laureaci będą reprezentować naszą szkołę na XV Przeglądzie Piosenki Szkół Gminy Mosina dnia 7 czerwca 2016 r. w Mosińskim Ośrodku Kultury.

Paweł Szukalski