Wyniki XIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wpisani w historię”

05.11.2019 r. odbył się w Kórniku etap powiatowy XIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wpisani w historię”.

W kategorii klas IV – VI

Urszula Lachowicz – kl. V c  zajęła II miejsce (polonista – p. Wiesława Szubarga)

Agata Kilian – kl. VI b zdobyła wyróżnienie (polonista – p. Anna Ciesielska)

W kategorii klas VII – VIII

Wojciech Malecha kl. VII b zajął II miejsce (polonista – p. Anna Chilczuk – Bech)

Organizatorzy konkursu podkreślili, że recytatorzy zaprezentowali w tym roku bardzo wysoki poziom recytacji, wykazali się staranną dykcją, z dużą swobodą operowali wszelkimi dostępnymi środkami wyrazu, jakimi dysponuje   ludzki głos.

Organizatorzy konkursu wyrazili też zadowolenie, że w   XIX edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego wzięła  udział rekordowa liczba uczestników. W kategorii klas IV – VI było to 38 osób, w kategorii klas VII – VIII 32 osoby.

Przedstawiciele naszej szkoły jako laureaci wspomnianego  konkursu będą mieli zaszczyt  zaprezentować swe  recytatorskie umiejętności podczas uroczystego koncertu, który odbędzie się w zamku kórnickim 11 listopada z okazji Święta Niepodległości.

W imieniu Organizatorów już dzisiaj zapraszam naszych uczniów do jubileuszowego, czyli XX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wpisani w historię”, który odbędzie się w listopadzie  2020 roku, tradycyjnie  w Kórniku.

Dziękuję paniom: Małgorzacie Szeszko i Magdalenie Soleckiej za pomoc w przeprowadzeniu etapu szkolnego konkursu.

Wiesława Szubarga

Skip to content