Wyróżnienie dla Pauliny Bączyk

W czwartek 13 czerwca w Sali Reprezentacyjnej Mosińskiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Mosinie podczas, której nastąpiło wręczenie nagród, stypendiów sportowych oraz wyróżnień dla zawodników, trenerów i innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej w 2018 roku.

Paulina Bączyk uczennica klasy 6b znalazła się w gronie laureatów i otrzymała wyróżnienie z rąk Burmistrza Gminy Mosina Pana Przemysława Mielocha.

Największą pasją dziewczyny jest taniec, który trenuje intensywnie już od kilku lat. Taniec nauczył ją dyscypliny i panowania nad własnym ciałem, a także jest dla niej dobrym sposobem na wyrażanie emocji. Pomimo bardzo młodego wieku Paulina wspólnie ze swoim zespołem tanecznym  Bezuma Team Kids z  Akademii Tańca Bezuma w roku szkolnym 2018/ 2019 osiągnęła bardzo wysokie wyniki sportowe, wielokrotnie stawała na najwyższym podium zawodów tanecznych, zarówno tych o wymiarze ogólnopolskim, jak i tych charakterze międzynarodowym.

Nie jestem w stanie wymienić wszystkich osiągnięć tanecznych Pauliny, ale do największych w tym roku szkolnym zaliczyć można:

  • Potrójne Mistrzostwo Świata WADF w Libercu w kategorii Contemporary Ballet Showcase Team Juveniles, Jazz Dance Small Team Juveniles oraz Jazz Dance Large Team.
  • Trzykrotne I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Luboniu w kategorii Jazz, Modern oraz Mini Formacja.
  • Dwukrotne I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego ,,Taneczna Środa 2019’’ w kategorii Modern oraz Mini Formacja, II miejsce w kategorii Jazz.

Tegoroczny, niezwykle udany sezon taneczny dobiegł już końca. Paulinie i jej koleżankom z zespołu gratulujemy osiągnięcia tak wysokich wyników sportowych. Jesteśmy pewni, że przyszły sezon będzie równie udany i tego właśnie jej wszyscy życzymy, aby zawsze z uśmiechem na twarzy rozwijała swoją pasję i robiła to, co sprawia jej przyjemność.

 

    Natalia Stachowiak

Skip to content