Wyniki szkolnego etapu konkursu wojewódzkiego „Znamy poetów i pisarzy z Wielkopolski

Dnia 8.02.2022r. odbył się szkolny etap I Wojewódzkiego Konkursu „Znamy pisarzy i poetów z Wielkopolski”. Do tego etapu przystąpiło 16 uczniów z klas VI – VIII. Konkurs obejmował wiedzę o życiu i twórczości Małgorzaty Musierowicz. Celem konkursu jest popularyzacja twórczości pisarki związanej z naszym regionem. Uczestnicy musieli wykazać się szczegółową znajomością dwóch powieści pisarki – „Małomówny i rodzina” oraz „Szósta klepka”. Wszyscy uczniowie prezentowali wysoki poziom wiedzy – wykazali się znajomością utworów. W efekcie zmagań konkursowych najlepsze wyniki uzyskały:

· Zofia Brzozowska (kl.. VIII d),

· Martyna Kilian (kl. VI a),

· Urszula Lachowicz (kl. VII c).

Wymienione uczennice będą reprezentowały naszą szkołę w etapie wojewódzkim konkursu.

Gratuluję!

Mariola Dominiczak

Skip to content