Wyniki konkursu „List do św. Mikołaja”

Do 19 grudnia można było  w ramach świątecznego konkursu  nadesłać listy do św. Mikołaja. Chciałam, byście zastanowili się, o co warto, w imieniu wszystkich ludzi, poprosić Świętego.

Wasze listy okazały się niezwykłe, wzruszające, refleksyjne i … smutne. Prawie nikt z Was nie prosił św. Mikołaja o dary rzeczowe. Wasze prośby wykraczały daleko poza sprawy materialne tego świata i pokazały, jak ogromny wpływ na postawę młodych ludzi ma sytuacja, w której od wielu miesięcy się znajdujemy. By to potwierdzić, zacytuję fragmenty kilku Waszych prac.

„Wiem, że przyjemnie byłoby dostać nowy telefon czy laptop, ale lepiej mi będzie, gdy położę się spać w Wigilię, spojrzę w niebo i zobaczę Twoje sanie pędzące nad moim domem do tych, którzy potrzebują Twego dobra i miłości bardziej niż ja. Zawsze dziękuję za to, że mam dom wypełniony miłością i radością. Mam rodziców, na których mogę liczyć i zawsze mnie wspierają. To teraz jest właśnie najważniejsze – miłość i bliskość tych najbliższych”.

„Niech na rozgwieżdżonym wigilijnym niebie, osoby chore i samotne, zobaczą twarze swych ukochanych najbliższych, niech poczują zapach choinki i wigilijnych potraw, a w szumie codziennej krzątaniny usłyszą roześmiane głosy, przesyłające życzenia i słowa otuchy”.

„Świat stał się obcy, smutny i ponury. Wszystko zostało wywrócone do góry nogami. Kochany Święty Mikołaju, proszę cię o powrót normalności i spokoju do naszego życia. Chcielibyśmy obudzić się z uczuciem, że to był tylko zły sen. Proszę Cię o to, by wróciły dawne, dobre czasy”.

Jestem przekonana, że św. Mikołaj spełni wszystkie Wasze szlachetne prośby, a do tego sprawi, że odzyskacie  dzieciństwo, takie jakie powinno być.

Do komisji oceniającej Wasze prace zaprosiłam Panią Iwonę Hertig. Oto wyniki konkursu:
I miejsce – Michalina Lange kl. VI c
II miejsce  – Jagoda Wolarczak kl. VI b
III miejsce – Franciszek Gilowski kl. VI d
Poniżej w całości prezentuję nagrodzone prace. Ukażą się one także na łamach szkolnej gazety  (wydanie grudniowe). W styczniu opublikujemy   natomiast pozostałe   listy, gdyż wszystkie nadesłane teksty zasługują na uwagę.

Wiesława Szubarga

Michalina Lange List do św. Mikołaja

Jagoda Wolarczak List do św.Mikołaja

Franek Gilowski List do św. Mikołaja

Skip to content