WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA ONLINE

Mimo, że w bieżącym roku szkolnym wiele naszych planów musiało ulec zmianom, wielu nie udało się zrealizować, nie poddaliśmy się i podjęliśmy udaną próbę kontynuacji współpracy z naszą szkołą partnerską w Seelze, tym razem wirtualnie.

W dniach 14 i 21 czerwca za pomocą platformy Zoom odbyły się spotkania z grupą niemiecką.  Zostały one zorganizowane przez panią Kingę Wośkowiak i pana Michalea Waltera, a wzięły w nich udział uczennice klas siódmych naszej szkoły oraz Bertold-Brecht-Gesamtschule (dawna Humboldt-Schule) w Seelze. Dziewczyny wymieniły się doświadczeniami szkolnymi, przedstawiły swoje szkolne otoczenie, rozmawiały także o swoich zainteresowaniach, rodzinach i zwierzętach. Zaprezentowały także zdjęcia i filmiki, żeby lepiej się poznać i pokazać, gdzie przebywają na co dzień.

Mamy nadzieję, że te spotkania były dobrym początkiem dla projektów, które będzie można realizować już na żywo w przyszłym roku szkolnym i do których będzie można zaprosić większą grupę uczestników z obu państw.

                                                                       Kinga Wośkowiak

nauczyciel języka niemieckiego

Skip to content