Wyjazd edukacyjny do Muzeum Martyrologicznego w Żabikowie i do Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII

19 października grupa projektowa Wielkopolanki w Ravensbruck uczestniczyła w zajęciach w Muzeum Martyrologicznym w Żabikowie oraz w Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII. Celem zajęć było zgromadzenie wiedzy na temat obozu przejściowego w Żabikowie oraz Fortu VII – pierwszego obozu koncentracyjnego na okupowanych ziemiach polskich. Zarówno w obozie przejściowym w Żabikowie, jak i w Forcie VII więzieni byli mieszkańcy Mosiny. Zajęcia w Żabikowie przygotowała dla nas p. Renata Wełniak oraz p. Krzysztof Ciechanowski, natomiast po Forcie VII oprowadził nas p. Przemysław Jurkiewicz.
Dzięki zajęciom poznaliśmy warunki życia w okupowanej Wielkopolsce.

Beata Buchwald

FOTORELACJA

Skip to content